הרשם כאן לקבלת המגזין באופן קבוע לדואר האלקטרוני

כתובת דואר אלקטרוני:


גיליון פברואר 2007

מערכת: טלי לביא, עומר גינזבורג

 

שלום רב,

 

לפניכם גיליון מס' 1 של מגזין האינטרנט החודשי של עמותת הכל חי.

 

אם ננסה לתמצת במשפט אחד פילוסופיה שלמה, נאמר שסבלם של בעלי החיים
אינו שונה במהותו מסבלם של בני האדם, ולכן הם ראויים לזכויות ולהגנה.

 

טלי לביא, דוברת עמותת הכל חי ומוניקה היפהפיה

 

 

אנו בהכל חי פועלים להגנה על בעלי-חיים ולשיפור מעמדם בחברה, וזאת בעיקר באמצעות פעולות הסברה, תכניות חינוך, פנייה לציבור דרך אמצעי התקשורת, יוזמות חקיקה ופעילויות נוספות בכנסת. במגזין זה אנו מיידעים אתכם על פעילויותינו להגנה על בעלי חיים מן התקופה האחרונה, וקוראים לכם לקחת חלק בפעילויות המשפיעות.

 

בגיליון זה:

 1. פעילויות וקישורים 

 2. "גורי המלחמה גילו את אמריקה" על הטסת הגורים שננטשו במלחמת לבנון השנייה לבתים מאמצים בחו"ל.

 3. "עוצרים את המרוצים בנקודת הזינוק" על המאבק נגד מיסוד תעשיית הימורים על מרוצי סוסים.

 4. "עוזרים לבעלי החיים מהכנסת" על הקמת השדולה למען בעלי-חיים בכנסת.

קריאה מהנה!

  

 1. פעילויות וקישורים

הצטרפו למאבק במירוצי סוסים!

הכל חי נמצאת בעיצומו של מאבק נגד הנסיון לפתח בארץ תעשיית הימורים על מרוצי סוסים. בגיליון זה מובאת כתבה מורחבת בנושא. בשבועות הקרובים יוקמו דוכני הסברה ותתקיימנה משמרות מחאה נגד היוזמה. על מנת להצטרף לפעילות זו התקשרו לעומר - 050-3305006 או לנעם- 052-5556325.

 

אמצו את הגורים שננטשו במלחמה!

בין הגורים שניצלו ע"י פעילי הכל חי במהלך מלחמת לבנון השנייה (בגיליון זה כתבה מורחבת בנושא), נשארו גם כמה ללא בית מאמץ. הגורים נמצאים בינתיים בפנסיון. משפחות המעוניינות לאמץ מתבקשות להתקשר למשרד בטל' 03-6243242.

 

אומרים לא ל"אלטעזאכן!"

כולנו רואים את הסוסים והחמורים המוכים לעיני כל בזמן שהם משמשים ככלי רכב ומשא ברחבי ערים ויישובים. אנו בהכל חי מנסה להביא לסופה של תופעה זו (בחודש הבא נביא כתבה מורחבת בנושא). בתחילת דצמבר נידון הנושא במועצת העיר ת"א-יפו, כאשר חברת המועצה אורנה בנאי העלתה אותו במליאה. פעילי הכל חי ערכו משמרת מחאה מול מקום הישיבה ונכחו בישיבה עצמה. החלטת מועצת העיר בישיבה הייתה להמשיך ולטפל בנושא. פעילות זו סוקרה ב- NRG .

 

הצטרפו להכל חי

פעילות העמותה תלויה במידה רבה בתרומות. אם ברצונכם להצטרף כחברים או להעניק תרומה חד-פעמית, לחצו כאן, או התקשרו אלינו בטל' 03-6243242.

  

    

 1. גורי המלחמה "גילו את אמריקה"

עשרות גורי הכלבים שננטשו במהלך המלחמה בצפון, וניצלו בזכות מתנדבי הכל חי הוטסו לפני כחודשיים לארצות הברית. התאקלמותם הייתה מצוינת, וכעת הם חיים חיי רווחה ומותרות עם משפחותיהם החדשות והינם חלק מהקהילה היהודית בארה"ב.

 

תזכורת: קיץ 2006- מתקפה על צפון הארץ, ותושבים רבים נוטשים את בתיהם ועוברים למרכז ולדרום הארץ. משפחותיהם של בעלי חיים רבים לא לקחו אותם עמן. במקרה הרע, הותירו אותם להסתובב בחצר עם כמויות מוגבלות של מזון ושתייה. במקרה הרע עוד יותר, נטשו אותם כשהם קשורים או כלואים. מתנדבי הכל חי עסקו במשך כל אותה תקופה בחילוץ כלבים אלה מקו האש: המתנדבים "אספו מודיעין" על בעלי חיים נטושים המצויים במצוקה, ארגנו ציוד חיוני להצלת בעלי החיים, נסעו לרחובות המופגזים וניהלו פעולות חילוץ מרגשות, ולבסוף אף חזרו למרכז הארץ עם בעלי החיים שחולצו מקו האש.

 

 

מתנדבים מאכילים ומרגיעים כלב שננטש ברחוב במהלך המלחמה בצפון

 

גורים מוצאים בתים חמים ביום אימוץ (צילומים: אלי אטיאס)

 

בתים חדשים, בארץ בין בעלי החיים שנזקקו לפינוי דחוף במהלך המלחמה, רבים היו גורי כלבים בני יומם. הכל חי שיכנה אותם ואת הכלבים הבוגרים בפנסיון וערכה ימי אימוץ אינטנסיביים במטרה לאתר משפחות אחראיות לגורים הנטושים. למרבה השמחה, עשרים כלבים אומצו כבר בשבועות הראשונים. עם זאת, עם תום המלחמה והחזרה לשגרה, מספר הפניות של משפחות מאמצות קטן, ועמו קטנו גם סיכוייהם של הכלבים שעוד לא אומצו למצוא בית חם.

 

ובארה"ב הגורים העדינים נזקקו בדחיפות לטיפול אישי ולמשפחה אוהבת. לכן, החליטו פעילי העמותה לפנות לידידים בארצות הברית, ולבקש את סיועם במציאת פתרון למצב הקשה שנוצר בעקבות המלחמה. עמותת חי, עמותה אמריקאית שהינה עמותה אחות להכל חי רתמה את הקהילה היהודית למשימה החשובה. למרבה השמחה, ההיענות הייתה גבוהה. משפחות רבות בארה"ב התגלו כלהוטות לאמץ, ובעקבות זאת ניתן האישור להתחיל במבצע המורכב של הטסת ארבעים הגורים שנותרו בהחזקתנו לארה"ב. ב- 2 לנובמבר, בשעת לילה מאוחרת המריאו הגורים בדרכם למציאות אחרת, ועם שחר נחתו בשדה התעופה בניו-יורק. אנו בהכל חי עקבנו בהתרגשות אחר ימי האימוץ שהתקיימו בקרב הקהילות היהודיות באזור וושינגטון, ודרך חי זכינו ליצור קשר עם המשפחות המאמצות. הישגי המבצע עלו על כל דמיון. תשע מאות איש (!) נרשמו ברשימת המתנה לאימוץ "גיבורי המלחמה". מביניהם נבחרו אלו שעתידים לתת לגורים את החיים הטובים ביותר, מכל ההיבטים. הגורים, שנולדו למציאות עגומה, זכו להפוך לחלק ממשפחות אשר אוהבות אותם עד אין קץ. כעת, הם זוכים לטיפול המסור ביותר, לחיי רווחה ושמחה. הבאנו כאן שלושה מהסיפורים המרגשים, מלווים בתמונות:

  

הכלבה ליאורה מחלימה מטראומות ליאורה עברה ילדות קשה בשטח האש. מפוחדת מכל מה שעבר עליה בשבועות הראשונים לחייה, ליאורה נהגה לחוות סיוטים בלילות. למרבה השמחה, קאריס- אמה המאמצת - היא אישה מיוחדת במינה, ובדיוק האישה הנכונה עבור שיקומה של ליאורה הרגישה. מתוקף תפקידה כקצינת דת בצבא האמריקאי, קאריס שירתה באזורי מלחמה רבים, ובין היתר גם במזרח התיכון. היא יעצה לאנשים שראו מראות קשים וחוו חוויות מחרידות. לפני שנים מעטות, עזבה קאריס את הצבא, השלימה דוקטורט בפסיכולוגיה וכעת היא בעלת משרה בכירה בתחום בריאות הנפש. כשהגיעה קאריס למקלט לבעלי חיים לאמץ גור, ושמעה על ליאורה (שאז עוד נקראה "בייבי"), היא מיד הבינה שהן נועדו להיות משפחה. החיבור היה מיידי.

 

ליאורה עם אמה המאמצת, קאריס

 

כיום, כשליאורה סובלת מהסיוטים הנוראיים, קאריס מחזיקה ומרגיעה אותה בסבלנות רבה. בימים אלה מספרת קאריס שליאורה כבר ישנה על גבה, ונראית מאוד נינוחה ורגועה. נראה שבקרוב הסיוטים כבר לא יהיו חלק מחייהן. לאחרונה, התקיים אירוע מרגש במיוחד. מתנדבי עמותת "חי" קישרו בין קאריס ובין אמו המאמצת של אחיה של ליאורה, הקרוי "בייב". האמהות החליטו להפגיש בין האחים, שזיהו מיד זה את זה, שיחקו ביחד בהתלהבות רבה וחלקו את האושר המדהים שקיים היום בחייהם. אמה של ליאורה מספרת כי מאז המפגש עם אחיה בייב, הגורה המאושרת נפטרה כמעט לחלוטין מהסיוטים, ונוכח אושרם הרב של האחים החליטו האמהות המאמצות להפגישם בשבוע הבא בשנית.

  

לונה כנגד כל הסיכויים. מצבה הבריאותי של לונה היה רופף בחודשים הראשונים לחייה, והם היו רצופים בטיפולים, בעירויים ובתרופות אנטיביוטיות. הוטרינר שטיפל בה כמעט אמר נואש, אך כל אוהביה בעמותה חיזקו אותה ותמכו בה ובאורח פלא לונה שרדה את כל התלאות. בעיני הרפואה הוטרינרית, מדובר בהישרדות כנגד כל הסיכויים. משפחתה המאמצת בארה"ב נתנה לה שם חדש, המסמל את ארץ הולדתה- סברה (צברית).

 

המשפחה המאמצת של לונה, משפחה טובת לב, שמעה על הצורך בבית זמני לגורים הנוספים עד אשר יבחרו עבורם משפחות מאמצות מתוך הרשימה הארוכה, והיא ניאותה להעניק בית זמני לדביבון השובבה, עד אשר גם זו זכתה למשפחה מאמצת נהדרת משלה. שתי המשפחות המאמצות שומרות מאז על קשר, נוהגות להיפגש לעיתים תכופות, ולונה ודביבון זוכות לשחק יחד בחדווה רבה.

 

 

נרי בביתו החדש, עם צעצוע אהוב.

לונה בביתה החדש, ובשמה החדש- סברה. על רגלה הימנית-קדמית ניתן לראות עדיין כי פרוותה גולחה לצורך העירויים. מאחוריה מציצים זנבה ורגליה האחוריות של דביבון
  

    

 

נרי במועדון החברה הגבוהה. גם נרי המתוק זכה למשפחה מאמצת מדהימה. נרי גר בבית אדיר ממדים, עם משפחה המטפלת בו במסירות אמיתית. אמו המאמצת דואגת לכך שיעלה במשקל, ולשם כך מאכילה אותו בידיה ומקפידה על תזונתו באופן מיוחד. לפני מספר שבועות, כאשר החליטה המשפחה המאמצת לבלות את החורף בפלורידה החמה, החליטה למנוע מנרי העדין את טראומת הטיסה, ולכן שכרה לא פחות מנהג פרטי אשר הסיע את נרי מביתם באזור וושינגטון לפלורידה.

 

בכדי להשלים את התמונה הורודה, גם חיי החברה של נרי פעילים ומרגשים. באזור ביתם של נרי ומשפחתו מתגוררות משפחות מאמצות של גורים ישראלים נוספים. כמה מן המשפחות אף חברות באותו מועדון. נרי פוגש גורים שניצלו והוטסו יחד איתו ומשחק עמם. את שלג, הגורה היפהפייה שגם היא ניצולת המלחמה, נרי פוגש באופן יומיומי למשחקים ולריצות.

 

סביר להניח שלפני כארבעה חודשים, כאשר חולץ מאזור המלחמה בעודו ממש תינוק מפוחד, נרי לא ממש האמין שיבוא יום והוא יגור עם משפחתו המסורה בבית ענק עם בריכת שחיה. לשמחתנו, מבצע הצלת הגורים והטסתם נחל הצלחה כבירה, וגם עבור נרי המתוק, כמו עבור יתר ארבעים הגורים שנשלחו לארה"ב, החיים רק משתפרים מרגע לרגע.

 

על מבצע הטסת הגורים לחו"ל פורסמו כתבות רבות, ביניהן:

לקריאה של הכתבות הסרוקות ב-ידיעות אחרונות וב-ישראלי

ב-ג'רוזלם פוסט

ב-"הארץ"

ב-NRG של מעריב

 

ב-YNET

08.11.06

 

ב-YNET

17.01.07

 

    

 1. עוצרים את המרוצים בנקודת הזינוק

בימים אלה מנסים יזמים וגורמים בממשלה לקדם תוכנית למיסוד תעשיית מרוצי סוסים למטרות הימורים בישראל. תעשייה זו צפויה לגרום סבל רב לרוב הסוסים המשתתפים בהם ולהביא למותם של סוסים רבים. בחודשים האחרונים ערכה הכל חי פעילויות נגד ניסיונותיהם של יזמי התכנית לערוך אירועי מרוצים ולאשר את תכניתם בועדת התכנון, לפני שבג"ץ פסק בעניין.

 

המירוצים- תזכורת: בשנתיים האחרונות מנסים יזמים פרטיים וגורמים ממשלתיים ליזום את קיומם של הימורים על מירוצי סוסים בישראל. על מנת לעשות זאת הם פועלים לאישור אתרים למרוצים ("היפודרומים") בגלבוע ובנגב.

 

בחו"ל הוכח שהמרוצים גורמים פגיעה קשה בסוסים - בין השאר הרג המוני של סוסים שמגודלים למירוצים ואינם מתאימים לתעשייה, מחלות כתוצאה מאימונים ומהמרוצים עצמם (אלפים מהם נשחטים כל שנה בבריטניה); בעיות בריאותיות קשות כתוצאה מקבלת סטרואידים; התשת הסוסים (במקרים רבים עד מוות; באנגליה מתים מעל 200 סוסים מדי שנה על המסלול); דלקות, שברים וכיבים בקיבה הנפוצים בקרב הסוסים ועוד.

 

סוס נופל במהלך מרוץ, תופעה 'שגרתית' במרוצים (באדיבות הארגון Animal Aid)

 
   

סוס שצולם בעדשת מצלמה נסתרת כשהובל להמתה לאחר שנפסל מתעשיית המרוצים במדינה הקטנה מקאו.

 

המחאה עד כה: אנו בהכל חי מנסים למנוע את קיומם של המירוצים, עוד לפני שהם מתחילים לפעול בישראל באופן מסודר:

 • באוקטובר 2005 הגשנו עתירה לבג"ץ נגד שרי הממשלה שאישרו עקרונית את בניית ההיפודרום, ולא שקלו את סוגיית רווחת בעלי-החיים, ונגד היועץ המשפטי לממשלה. הדיון בעתירה אמור להיערך באפריל הקרוב - 2007.
   

 • ב- 30.7.06, בעקבות פנייתה של הכל חי, הוציא שלמה עמאר, הרב הראשי לישראל, פסק הלכה נגד מרוצי הסוסים. לפי פסק ההלכה מרוצי סוסים אסורים מפני שהם גורמים צער בעלי חיים.
   

 • ב- 11.10.06התקיימה בגלבוע פתיחה 'חגיגית' של המרוצים, באתר שנבנה באופן חד-פעמי בסמוך לצומת התענכים. במקביל, ערכנו הפגנה בנוכחות עשרות פעילים מול שערי ההיפודרום, ומספר פעילים קיימו 'פעולה ישירה' לעצירת המרוצים: הם שכבו על המסלול ומנעו מן המרוצים להמשיך ולהתקיים, עד שפונו ע"י שוטרים. פעילות זו סוקרה באותו הערב ברוב מהדורות החדשות בטלוויזיה, וכן בתקשורת הכתובה והאלקטורנית. הפעילים 'בילו' את הלילה במעצר ושוחררו למחרת, ללא אישומים.
   

 • ב- 17.10.06 התקיימה ישיבה של הוועדה המחוזית לתכנון ובניה בנצרת, בשאלה אם לאשר את תכנית בניית ההיפודרום. משתתפי הוועדה התקבלו במשמרת שקטה של עשרה פעילים של העמותה, אשר אחזו בשלטים המעודדים אותם שלא לאשר את ההיפודרום. משהתחילה הישיבה, עברו הפעילים לקריאות נמרצות במגאפון. קריאות אלה חדרו אל תוך חדר הישיבות. בישיבה ייצגו מנהל הכל חי, ידין עילם, וכן עורכי הדין של העמותה, את דעת המתנגדים לתכנית. עילם סיפר על הסבל הרב של בעלי החיים שייגרם אם תאושר התכנית להקמת ההיפודרום, וטען כי בכל אופן יש לחכות להחלטת בג"ץ בעניין. כמו כן הוצגה התנגדות של ארגון אדם טבע ודין, שנציגיו הציגו את הפגיעה הקשה לסביבה שכרוכה בהקמת המקום.

 

הפגנה מול ישיבת ועדת התכנון בנצרת, 17.10

 

מוחים ומסבירים מול פתיחת ההיפודרום בגלבוע, 11.10

 

מחכים לערעור. ההחלטה שהתקבלה בסופו של דבר בועדה המחוזית היא לאפשר את הקמת ההיפודרום אך רק בהתקיים תנאים מסוימים. בין השאר, נדרש שההיפודרום יעמוד "בתנאים בינלאומיים הקשורים לשמירה על רווחת בע"ח". לא הוסבר בהחלטה באילו תנאים מדובר, וכיצד הם יוכלו להתיישב עם תעשיה שסבל כה גדול טמון בה. מן ההחלטה שקיבלה הועדה התברר גם כי האישורים בדבר רווחת בע"ח יינתנו יחד עם אישורי הבנייה, כך ששום גורם מקצועי או ציבורי לא יוכל לבחון אותם ולהביע התנגדות עניינית לפני מתן האישורים.

 

ב- 3.12.06, לאור ההחלטה של הועדה המחוזית לתכנון ובניה, הגישה הכל חי ערעור למועצה הארצית לתכנון ובניה. טרם התקבלה החלטה.

 

הצטרפו למאבק: נוכח מאמציהם של התומכים במירוצים להביא לאישורם, ישנה חשיבות רבה להעלאת מודעות הציבור לסבלם הרב של הסוסים בתעשיה. לצורך כך תתחיל החודש הכל חי לקיים דוכני הסברה ומשמרות מחאה בערים הגדולות. להצטרפות, נא להתקשר לעומר בטל' 050-3305006 או לנעם בטל' 052-5556325. כמו כן, בקרוב עשויים להתקיים דיונים חשובים בנושא הן במועצה הארצית לתכנון לבנייה והן בכנסת ובממשלה. נמשיך לעדכן בנושא בגליונות הבאים.

 

כתבות מרכזיות על המאבק בחודשים האחרונים התפרסמו ב-YNET ובNRG של מעריב

 

    

 1. עוזרים לבעלי החיים מהכנסת

פעילות לובי ענפה של הכל חי הביאה להקמתה של השדולה להגנה על בעלי-חיים בכנסת, בראשותו של ח"כ יואל חסון (קדימה). ב- 28.11.06 נערכה הישיבה הראשונה של השדולה בכנסת, שעסקה במצב הקשה במכלאות העירוניות.

 

למה שדולה? בשנים האחרונות, נרתמו חברי-כנסת מדי פעם למען בעלי-חיים בפעולות פרלמנטריות שונות, אך לא גובש פורום של חברי כנסת אליו אפשר לפנות בנושאים הקשורים להגנה על בעלי חיים, כפי שקיים בנושאים אחרים (איכות הסביבה למשל). אנו בהכל חי החלטנו להרים את הכפפה, ויצרנו קשר עם חברי כנסת שמוכנים להקדיש את זמנם ומרצם לנושא, וכך הוקמה 'השדולה להגנה על בעלי חיים'. ח"כ יואל חסון (קדימה), יוזם השדולה, הינו יושב הראש שלה ואליו הצטרפו ח"כ דב חנין (חד"ש), ח"כ הרב מיכאל מלכיאור (העבודה-מימד) ח"כ משה כחלון (ליכוד) ועוד.

 

 

כלבים במכלאה בגלבוע, 2006
(באדיבות 'גלבוע אוהבת חיות')
 

 

יואל חסון, יו"ר השדולה

 

המכלאות- לטיפול דחוף. למפגש הראשון של השדולה הגיעו חברי הכנסת יואל חסון ודב חנין, נציגי משרדי החקלאות והגנת הסביבה וכן כשישים נציגים של העמותות השונות הפועלות להגנת בעלי חיים. הנושא הראשון שעלה על סדר יומה של השדולה היה המצב החמור השורר במכלאות העירוניות. במכלאות עירוניות רבות בעלי-חיים מוחזקים בכלובים קטנטנים, בתנאי חום וקור קיצוניים, על רצפת בטון קשה, ללא גירויים חברתיים כלשהם וללא פיקוח וטרינרי מספק. ידין עילם, מנהל הכל חי, אמר בישיבה: "למרבה הצער חיות מחמד רבות נקלעות למציאות חיים קשה במכלאות העירוניות. ישנן מכלאות בהן גורי כלבים מוחזקים בכפור לילי על בטון קר ורבים מהם נדונו לחיות בצפיפות עד למותם הידוע מראש". נציגי העמותות השונות חשפו תמונות קשות לצפייה, שצולמו במכלאות עירוניות בגלבוע ובחדרה, המלוות בסיפורים קשים: כלב שנכנס למכלאה בריא וצולם אחרי זמן-מה עם עין עקורה, כלב עם לסת שבורה שמסיבה זו לא אכל מספר שבועות ולא זכה לטיפול רפואי, כלבים הישנים על רצפת בטון קרה בחורף ועוד. כמו כן סיפרו הפעילים על הפקרת הכלבים והחתולים בשבתות ובחופשות ללא מזון, שתיה וטיפול.

 

תירוצים. בישיבה השתתפה גם הממונה על פי חוק צער בעלי-חיים במשרד החקלאות, ד"ר דגנית בן-דב וכן הווטרינר הראשי של עיריית ראשון לציון ונציג הוטרינרים הרשותיים בישיבה, ד"ר יונתן אבן צור. ד"ר אבן צור הזכיר את "בעיית הכלבת" כהצדקה למצב בעלי החיים במכלאות, ודברו עוררו את זעמם של נציגי העמותות. חברי הכנסת חסון וחנין נחלצו להגנת בעלי החיים והזכירו כי בשנים האחרונות מספר האנשים שנפגע מכלבת נמוך מאד ממילא, ובכל אופן אין שום הצדקה ליחס הנורא ממנו סובלים הכלבים והחתולים במכלאות העירוניות.

 

המתנדבים רציניים, והעובדים? אחת הבעיות הכאובות היא כמות ואיכות כוח האדם במכלאות. מתנדבים, המטפלים בבעלי חיים במכלאות, סיפרו כי נתקלו בעובדי מכלאות שלא זאת בלבד שהם חסרי ידע כלשהו לגבי הטיפול בכלבים וחתולים, אלא שהם גם מפחדים מהכלבים. מתנדבים במכלאה עירונית סיפרו על ראיון עבודה לעובד כלביה בו צפו: מדובר בראיון חפוז, שארך מספר דקות, בעמידה, אך הנקודה החשובה ביותר היא שלאור חששו ורתיעתו של המועמד לעבודה מכלבים נערך הראיון משני צדדיו של של שער הכניסה. לולא היה המצב כל כך עצוב, הסיפור היה מאוד מצחיק. מנגד, מנסים פעילי עמותות לסייע לכלבים ולחתולים כמתנדבים במכלאה, אך אלה נתקלים בקשיים רבים. חלקם לא מורשים להיכנס לכלבייה, אחרים מגלים שהמצרכים שאותם אספו עבור הכלבייה (מזון, שמיכות וכד') נזרקו ללא שימוש וכדומה. מתנדבים בעמותות מספרים על תופעות מקוממות וחסרות אחריות באופן משווע. בין היתר, בירושלים ראתה מתנדבת כיצד נמסרת לאימוץ מהמכלאה כלבה בהריון!

 

מה הלאה? בין כמה הצעות אופרטיביות שהוצעו בישיבה, עלתה ההצעה להיאבק בניסיון של משרד החקלאות להוציא את המכלאות העירוניות מחוץ לתחולת תקנות החזקת בעלי חיים המתגבשות בימים אלה ממש. כמו כן הועלתה ההצעה לעגן בחוק את הצורך בשקיפות ציבורית של כל מוסד המחזיק בעלי-חיים, כולל מכלאות. בסופו של דבר, ההחלטות שקיבלו חברי הכנסת בתום הישיבה היו:

 • חברי השדולה ינסו ליצור אמנה בין מתנדבים המעוניינים לטפל בכלבים במכלאות, ובין הוטרינרים העירוניים- במסגרתו יתחייבו שני הצדדים על מספר כללי יסוד לעבודה משותפת להגנה על הכלבים והחתולים במכלאות.

 • חברי הכנסת ינסו, בעזרת הצוות המייעץ, להביא לפיקוח אפקטיבי והדוק יותר על המכלאות.

 • ח"כ יואל חסון, יו"ר השדולה, ייפגש עם נציגי משרד החקלאות וידון עימם לגבי מצבן של המכלאות ודרכים לשיפורו.

 • יוקם צוות מייעץ לח"כים חברי השדולה, המורכב מנציגים מהעמותות השונות.

בישיבותיה הבאות, מלבד הדיון בהמשך הטיפול בבעיית המכלאות, תדון השדולה בנושאים בוערים נוספים.

  

כתבות רבות על הקמת השדולה פורסמו בעיתונות הכתובה, וכן בYNET ובNRG של מעריב.

  

 

 עמותת הכל חי

 

אתר באינטרנט:

 

www.hakolchai.org

 

דואר אלקטרוני:

 

info@hakolchai.org

 

טלפון:

 

03-6243242

 

פקס:

 

03-6241640

 

דואר:

 

הכל חי, ת"ד 51858, תל אביב 67214, ישראל